Product Details:
| Material | HDPE |
| Color | Black |
| Length of Pipe | 100m/Coil |
| Diameter | 160 mm Outer Diameter |
| Head Shape | Round |
| Brand | Hitech |
| Material Grade | PE 100 |
| Pressure Rating/ PN Class | PN 10 |
| Packaging Type | Coil |
| Thickness | 12mm |
| Application | Water, Electric-duct, Waste-water |




