Product Details:
| Size/ Diameter | 32mm – 800mm |
| Pressure Rating/ PN Class | PN4 – PN20 |
| Length of Pipe | 6m & 12m |
| Color | Black |
| I Deal In | New Only |
| Brand | HI TECH |
| IS Code | 4984 &14333 |
| Country of Origin | Made in India |
| Grade-Material | PE63,PE80 &PE 100 |
We at Hi Tech Polyplast are manufacturer and supplier of HDPE Pressure Pipes.
Product Details:
| Size/ Diameter | 32mm – 800mm |
| Pressure Rating/ PN Class | PN4 – PN20 |
| Length of Pipe | 6m & 12m |
| Color | Black |
| I Deal In | New Only |
| Brand | HI TECH |
| IS Code | 4984 &14333 |
| Country of Origin | Made in India |
| Grade-Material | PE63,PE80 &PE 100 |