Product Details:
| Material | HDPE |
| Color | Black |
| Size/ Diameter | 140 mm Outer Diameter |
| Length of Pipe | 100 m/Coil |
| Thickness | 4mm |
| Density | 940 kg/m3 |
| Pressure Rating/ PN Class | PN10 |
| Material Grade | PE 100 |
| Brand | Hitech |
| Packaging Type | Coil |
| Material | HDPE |
| Color | Black |
| Size/ Diameter | 140 mm Outer Diameter |
| Length of Pipe | 100 m/Coil |
| Thickness | 4mm |
| Density | 940 kg/m3 |
| Pressure Rating/ PN Class | PN10 |
| Material Grade | PE 100 |
| Brand | Hitech |
| Packaging Type | Coil |