Product Details:
| Material | HDPE |
| Size/ Diameter | 900 mm |
| Pressure Rating/ PN Class | PN10 |
| Material Grade | PE 100 |
| Length of Pipe | 6-12 m |
| Thickness | 10mm |
| Color | Black |
| Brand | Hitech |
| Temperature Resistant | -40 to 100 Deg C |
| Shelf Life | Greater than 20 Years |
We are manufacturer of Underground Agricultural HDPE Pipes of diameter upto 900mm PN10 & Length of pipe is 6 to 12 m
| Material | HDPE |
| Size/ Diameter | 900 mm |
| Pressure Rating/ PN Class | PN10 |
| Material Grade | PE 100 |
| Length of Pipe | 6-12 m |
| Thickness | 10mm |
| Color | Black |
| Brand | Hitech |
| Temperature Resistant | -40 to 100 Deg C |
| Shelf Life | Greater than 20 Years |